Puit on meile kui metsarahvale olnud ajast aega põhiline ehitusmaterjal, väljaarvatud vahepealsed nõukogudeaastad, mil katkes palkehitise järjepidevus.

Koos taasiseseisvumisega on jälle tõsnud ausse palkmaja. Seda tänu sellele, et rahvas sai võimaluse jälle vabalt maailmas ringi liikuda ja avastas enda jaoks uuesti puidu ja palgi kusagil Soomes, Norras, Saksamaal viibides.

Palkmaja kui looduslik ja tervislik elukeskkond ei peaks vajama reklaami kodumaiste klientide hulgas, kuid kahjuks ei oska me sageli hinnata seda, mis on meil tõeliselt hea ja langeme tihti reklaami ohvriks. Jutud palkmaja suhteliselt odavast hinnast, hingamisest, staatilise elektri puudumisest, sooja akumuleerimisvõimest, stabiilsest ja optimaalsest õhuniiskusest ilma kallite ventilatsioonisüsteemide ja konditsioneerideta ei meeldi nende seadmete tootjatele.

Ka kalleid sise- ja välisviimistlusmaterjale palkmaja ei vaja sest puhas puit on niigi kauneim materjal.

Palkmaja omadused

Palkmaja ei ole ainult moodne vaid ka loodussõbralik, tervislik, soe ja hubane. Paljud kroonilised haigused, allergia ja stress taanduvad ilma ravita.Palkmajas on õhk alati värske ja kuiv. Õhuniiskus püsib võrdlemisi ühtlane välisoludest sõltumata.

Palgil on omadus akumuleerida sooja. Seetõttu on palkmaja talvel soe ja suvel meeldivalt jahe.

Kuidas valmib?

OÜ Landhaus toodab tööstuslikul teel ümarpalkmaju, nii kuivatamata kui ka kuivatatud palgist. Vastavalt kliendi või meie projektile valmistame maja palk-ja muud puitdetailid tsehhis ette nii, et monaaziaeg ehitusplatsil oleks minimaalne.

Seejärel meie ehitusmehed püstitavad maja varem valmistehtud vundamendile. Loomulikult võib meilt osta vaid puidupaketi ja kogu ehitustööd teha ise kuid nagu elu on näidanud parim tulemus saadakse siis kui maja püstitavad asjatundjad.

Hinna kujunemine

Maja hind sõltub eelkõige maja suurusest ja materjali valikust. Kas valmistame maja kuivatatud või kuivatamata palgist? Kas katusekattematerjalina kasutame meie toodetud sindleid, kas maja katusekorruse teeme ka palgist või karkassehitisena, milliseid viimistlusmaterjale kasutame jne. jne.

Loomulikult maja palgiosa hind on odavam kui palgikeha valmistada kuivatamata palgist, loomulikult odavaim katus on meie sindlist tehtuna. Katusekorruse väljaehitamine karkassehitisena tuleb mõnevõrra odavam kui palgist tehtuna.

Millest alustada?

Maja ehituse kõikide ametlike formaalsuste, detailplaneeringu, projekteerimistingimuste ja ehitaja teele seatud muude loendamatute takistuste kõrval on kõige olulisemaks siiski perekondliku kokkuleppe saavutamine. Alles seejärel on loogiliseks jätkuks tootja või ehitaja poole pöördumine.

Koos katsume leida olemasolevate projektide hulgast kõige meelepärasema või siis kõige ligilähedasema, mis vastab kliendi nägemusele tema tulevasest majast. Kui aga kliendil on täiest konkreetne oma soov siis aitab selle projektina paberile panna meie arhitekt.